Eksen Redüktör
Bizi Ara

Elektrikli Su Pompası

Sıvıların bir noktadan diğerine hareket ettirilmesi için kullanılan düzenekler pompa olarak isimlendirilmektedir. Pompalar kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılırlar. Taşınacak olan sıvının türüne, taşıma mesafesine ya da emme yüksekliğine göre farklı pompa modellerinin satın alınması gerekecektir.

Elektrikli su pompası en popüler pompa çeşitlerinden bir tanesidir. Suyun belirli bir mesafe kat edebilmesi için kullanılan pompalar gerekli enerjiyi elektrik bağlantısı sayesinde elde ediyorsa bu ürünler elektrikli su pompası olarak isimlendirilmektedir.

Elektrikli su pompaları genelde iki farklı şekilde kullanılır. Küçük ebatlara sahip olan su pompaları evlerdeki damacanalardan suyu çekmek amacıyla tercih edilmektedir. Diğer bir seçenek olarak bahçe tipi pompalar gösterilebilir. Bahçe pompası olarak da isimlendirilen bu ürünler bahçelerde ihtiyaç duyulan sulama işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

Elektrikli Su Pompası Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikli su pompalarını satın almadan önce nerede kullanılacağının net bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Çünkü satın alınacak olan su pompaları ortak kullanım alanlarına sahip olmazlar. Ev tipi ürünlerin bahçelerde kullanımı söz konusu olmayacaktır.

Elektrikli Damacana Pompaları

Yaşadığınız şehirlerde çeşme suları içilir düzeyde olmayabilir. İçilir düzeyde olsa dahi lezzeti ya da pH değeri sizin için yeterli gelmeyebilir. Bu durumlarda hazır su kullanımı gerekli olur ve ekonomik olması için büyük ebatlardaki damacanalar satın alınarak hazır sular kullanılır.

Damacanalardaki suyun herhangi yere aktarılması için su pompası kullanılmalıdır. Kullanılan su pompalarının suyu çekerek aktarabilmesi içi elle kontrol edilen ürünler tercih edilebilir. Son dönemde insanlar elektrikli su pompası kullanmayı tercih etmektedirler.

Satın alınan elektrikli su pompaları çok rahat bir şekilde damacana içerisindeki suyun sürahilere, şişelere ya da bardaklara rahatlıkla aktarılmasını sağlar. İnsanların efor sarf etmesi ya da yerlere su dökmesi gibi durumlar söz konusu olmayacaktır.

Bahçe Pompaları

Elektrikli su pompalarının başrol oyuncusu bahçe pompalarıdır. Evlerde kullanılan damacana pompaları bahçe pompalarına göre çok daha basit ürünler olarak gösterilebilir. Bahçe pompası uzun mesafelerde suyun taşınmasını sağlayan ve yüksek güç üretebilen pompa türüdür.

Her geçen gün insanların şehir merkezinden uzaklaşmaya ve kırsal kesimlere yönelmeye başlaması bahçe kullanımını arttırmıştır. İnsanlar artık bahçelerde çok daha fazla zaman geçirirler ve geçirilen bu süre zarfında sürekli olarak bahçelerinin bakımlarını yaparlar.

Bahçelerin bakımında sulama işlemleri çok önemlidir. Sulamalar her zaman bahçe pompası ile gerçekleşir. Kaynaktan alınan sular bahçede rahat bir şekilde kullanılabilmektedir.

Elektrikli Su Pompası Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahçeleri ya da farklı kullanım alanları için elektrikli su pompası kullanmaya karar veren kişiler alışverişlerini yapmadan önce hangi etmenlere dikkat etmesi gerektiğini bilmelidir. Ürün özellikleri incelenmeden ve analizi yapılmadan alışverişler gerçekleştirilirse satın alınan ürünlerden verim alınamayabilir. Bu da paranın boşa harcanması anlamına gelecektir.

Pompanın Gücü

Elektrikli su pompaları satın alınırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ortaya çıkardığı güçtür. Pompaların gücü hareket ettirilecek olan suyun hızı ya da mesafesi konusunda belirleyici bir rol oynar. Doğru bir güce sahip olan pompalar satın alınmazsa çekilen su sizin için yeterli olmayabilir. Aksi bir durumda gerekmemesine rağmen çok daha güçlü bir pompa için fazla ücret ödeyebilirsiniz.

İletim Kapasitesi

Pompalar suyu kaynaklardan çektikten sonra istenen kısma iletmeyi başaran cihazlardır. Ancak bu iletimin belirli kapasiteleri söz konusu olur. Genellikle pompaların iletim kapasiteleri emme kapasitelerinden daha yüksek olmaktadır. Pompalar 20-30 metre gibi mesafelere suyu iletmeyi başarabileceklerdir. Daha fazla ilerletmek için pompaları hareket ettirmek gerekli olur.

Emme Yüksekliği

Suyun çekileceği kaynağın kotu aşağıdaysa emme yüksekliğine dikkat edilmesi gerekir. Derin kuyularda dalgıç pompa ya da bahçe pompası kullanılırken kuyudan suyu rahat bir şekilde çıkarıp çıkaramayacağının bilinmesi şarttır. Şansa bırakılmayacak kadar önemli bir etmendir. Aksi halde pompalar suyu istenen yüksekliğe çıkaramadığından bir damla dahi suyu istenen konuma iletmezler.

Suyun Maksimum Sıcaklığı

Elektrikli su pompası alındığında temiz ve sıcak olmayan suların iletiminin gerçekleştirileceği düşünülmektedir. Bahçelerde kullanılan ürünlerde de durum genellikle bundan ibarettir.

Sular yer altı kaynaklarından elde ediliyorsa sıcaklık açısından yüksek seviyelere çıkabilir. Bu durumda satın alınacak olan pompanın maksimum hangi sıcaklıktaki suyun transferini yapabildiğine dikkat etmek gerekmektedir.

Pompanın Ağırlığı

Elektrikli su pompalarının iletim mesafeleri çok fazla değildir. Genellikle 20-30 metre aralığında bir iletim mesafesine sahip olurlar. Bahçeleri ya da sulama işlemlerinin yapılacağı alanların uzunlukları bundan fazla ise bu durumda pompaların taşınması gerekecektir. Taşıma işlemleri söz konusu olacağından ağırlığı önemli bir ayrıntı haline gelir.

Pompanın Kablo Uzunluğu

Su pompası satın alınırken ağırlığında olduğu gibi kablo uzunluğunda da pompanın hareket ettirileceği düşünülmelidir. Eğer kablo uzunlukları çok uzun olmazsa sürekli olarak ara kabloların kullanılması gerekli olur. Bu durum da kullanımı zorlaştırmakta ve alınan hizmetin kalitesini düşürmektedir.

Alınacak olan pompaların kullanım alanı için yeterli miktarda kablo uzunluğuna sahip olduğundan emin olunmalıdır.

Elektrikli Su Pompası Nereden Alınır?

Kaliteli, uzun süre dayanan ve ekonomik bir elektrikli su pompası almayı düşünen kişilerin adresi her zaman Eksen Redüktör olmalıdır. 20 yılı aşkın süredir hizmet veren firmamız birçok üründe olduğu gibi elektrikli su pompası modellerinde de en doğru adres olmaktadır.

Elektrikli su pompası modelleri için bizlerle iletişime geçtiğinizde ekip arkadaşlarımızın danışmanlığı ile birlikte hemen sizin için en uygun olan ürünler belirlenmektedir. Belirlenen bu ürünler piyasadaki en uygun fiyatlarla satışa çıkar.

Firmamızdan elektrikli su pompalarını satın aldığınızda sizlere sunduğumuz hizmetler bitmeyecektir. Pompaların kullanımı ya da herhangi bir sorun yaşanması durumunda da firmamız sizlerin yanında olur. Hem öncesinde hem de sonrasında rahat edeceğiniz bir alışveriş için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!