Eksen Redüktör
Bizi Ara

Endüstriyel Motorlar

Enerjinin kullanım alanlarına bağlı olarak verimlilik esastır. Aynı zamanda endüstri tesislerinde enerji maliyetlerinin en aza indirilmesi için yine verimlilik esaslı çalışmaların yerine getirilmesi gerekir. Günümüzde verimlilik esaslı bu tür çalışmaların yerine getirilmesi aşamasında endüstriyel motorlar önem taşır.

Ev tipi uygulamalarda kullanılan küçük ebatlı DC motorların aksine genellikle daha büyük ebatlı ve daha fazla çalışma imkânı sunan endüstriyel uygulamalarda bu tür çözümlerin sağlanması aşamasında verimlilik esaslı çalışmalar ön plana çıkar. Aynı zamanda bu tür uygulamaların sağlanması aşamasında ihtiyaç duyulan çözümlerin hayata geçirilmesi için ihtiyaçların karşılanması adını özel motorların da devreye girdiği söylenebilir. Günümüzde sanayi tipi uygulamalarda daha fazla dönme sağlayan daha büyük motorların kullanımı ön plana çıkar.

Endüstriyel Motorlar Kullanım Tercihleri

Kullanım alanı olarak bir kullanım yerin den fazla kullanım ön plana çıkar. Aynı zamanda AC motorların genellikle sanayi tipi uygulamalarda daha fazla tercih edildiği görülür. Günümüzde bu tür uygulamaların yanı sıra aynı zamanda hareket kontrol motorlarının tercih edildiği yerlerde bulunur. Sanayi ve endüstri tipi uygulamalarda bu tür uygulamaların ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Endüstri tipi motorlar aynı zamanda orta gerilim uygulamalarını da kapsar. Aynı zamanda çeşitli alanlarda ihtiyaç duyulan elektrik motor uygulamalarının bunun dışında endüstriyel uygulamalar ile ön plana çıktığı söylenebilir.

Endüstri Uygulama Standartları

Bu tür ürünlerin üretimi ve kullanımı aşamasında aynı zamanda ihtiyaç duyulan çeşitli standartlar bulunur. Bu tür standartların hayata geçirilmesi ile birlikte aynı zamanda üretim ve verimlilik beklentilerinin karşılanması mümkün olur. En düşük 0,18 KW değerlerinden başlayarak yüksek gerilim değerlerine kadar çeşitli çalışan uygulamalar bulunur. Bu tür ürünlerin kullanım özelliklerinin aynı zamanda 1Mw kadar boyutlara ulaşması mümkün olur.

IP55 koruma sınıfı uygulamalar yine bir standart olarak karşımıza çıkar. Günümüzde bu tür standartların yanı sıra aynı zamanda IE2 yüksek verimli uygulamalar çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması aşamasında dikkat çeker. Aynı zamanda bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte bu tür çözümlerin sağlanması mümkün olur.

Endüstriyel Motorlar Kullanım Alanları

Genellikle endüstri alanında kullanılan bu tür motorların aynı zamanda oluşan ortam şartlarına göre de stabilize edilmesi gerekir. Örneğin yüksek sıcaklık değerlerinde çalışabilen motor tipleri bu tür ürünlerin kullanım yerlerine örnek olarak verilebilir. Bunun yanında bu tür motorların kullanım alanlarının aynı zamanda kimyasal alanlar olabileceği de bir gerçek olarak karşımıza çıkabilir.

Günümüzde bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte standart üretim tekniklerinin yerine özel üretim tekniklerinin uygulanması ile birlikte patlayıcı ya da yanıcı özellikte çalışmalarda da bu tür ürünlerin kullanımı standart haline gelebilir.  Sonuç olarak bu tür motorların uygulama alanları istenilen nitelikleri karşılayacak şekilde çeşitlendirilebilir. Aynı zamanda bu tür uygulamalar sayesinde firmaların beklentilerinin karşılanması mümkün olabilir.

Endüstriyel Motorlar ve Verimlilik

Günümüzde bu tür uygulamaların kullanılması ile birlikte aynı zamanda endüstri alanında ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması mümkün olur. Günümüzde bu tür tekniklerin yanı sıra kullanım alanına özel motorların üretimi ile ihtiyaçların tam olarak karşılanması ve enerji sarfiyat değerlerinin minimize edilmesi mümkün olur.

Bu tür endüstriyel motorları aynı zamanda zorlu şartlarda uzun süreli kullanım sağladığı için yine verimlilik çalışmalarının yerine getirilmesi aşamasında önem taşır. Günümüzde bu tür motor uygulamalarının hayata geçirilmesi aşamasında dikkat çeken bu tür detaylar sayesinde ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması mümkün olur. Aynı zamanda bu tür üretimlerin sağlanması ile birlikte ihtiyaç duyulan üretim kapasitesi gereksinimlerinin karşılanması sağlanabilir.

Endüstriyel Motor Çözümleri

Kullanım alanlarının değişmesine bağlı olarak bu tür motorların kullanım alanlarının değişmesi ile birlikte ihtiyaçların karşılanması adına yenilikçi ve büyük ebatlarda motorların temini sağlanabilir. Günümüzde bu tür motorların kullanım yerlerinin çeşitlilik göstermesi ile birlikte ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması ile birlikte birçok yerde verimlilik esaslı uygulamaların ön plana çıktığı görülebilir.

Aynı zamanda bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte birçok alanda sanayi ihtiyaçlarının ve endüstriyel ihtiyaçların karşılanması sağlanabilir. Bunun yanı sıra ülkemizde bu tür konularda çeşitli marka motorların daha fazla tercih edildiği görülür. Bu nedenle ihtiyaca özel üretim yapan marka motorlardan destek almak yerinde olacaktır. Firmamızdan bu ürünleri temin etme fırsatını elde edebilirsiniz. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!