Eksen Redüktör
Bizi Ara

Helisel Dişli Redüktör

Redüktörler, 90 derece olunması gereken sanayi ve endüstriyel alanlarda çok sık tercih edilen makinelerdir. İş dişli bölümün dikey olarak sürtünme işlemi dolayısıyla, sağlıklı çalışma alanı olmamasından ötürü, çelik çark dişli bronz ve sonsuz vida gibi malzemelerden üretilirler.

Dünya genelinde üretimi sağlanan birden fazla redüktör yani diğer adıyla dişli kutusu bulunmaktadır. Motor redüktörlerini birbirinden ayıran en temel özellikleri, yaratmış olduğu performans çeşitliliğidir. Farklı dişli kutusu seçerken, dikkat edilmesi gereken nokta ürünün nerede kullanım sağlanacağıdır. Dişli kutu seçenekleri arasında hepsi birbirinden farklı verimlilikte, oranda, boyut ve özellikte redüktör modelleri üretilmektedir. Bu sayılan özelliklerin hepsi dişli kutusu satın alma aşamasında, ürünün performansını, kullanım ömrünü ve fiyatını etkileyen faktörlerdir.

Dişli kutusu seçiminde, Helis dişli redüktörler dikkat çekici özelliklere sahip redüktörler arasındadır. Helis dişli redüktörler, yapı itibariyle düz dişli üretilen redüktörlerle benzerlik gösterirler. Bu ürünler üretilirken, belirlenen açılar sayesinde düz dişilerden farklı bir açıya sahip olurlar. Helis dişli redüktör model olarak, redüktör kullanımında sıklıkla tercih edilmektedir.

Yük taşıma kapasiteleri üst düzey olan helis dişli redüktörler, düz dişli redüktörlerle kıyasladığında aynı dişli boyutlarına sahip ancak daha fazla dişli yüzeyi ve uzunluğu elde ettiği için, kullanımı sırasında daha fazla dayanıklılık sağlayan ürünlerdir. Helis dişli redüktörleri diğer redüktörlerden ayıran en belirgin özelliklerinden biri de dişli redüktörlere göre çok daha sessiz çalışmasıdır. Helis dişli redüktörler, düz dişli redüktörlere nazaran hem sessiz çalışan hem de daha güçlü makinelerdir. Bu sebeple, sanayi alanı için üretilen redüktörler çoğunlukla Helis dişli redüktörler kullanılarak üretilmektedir.

Konik Dişli Redüktör

Helisel dişli redüktörler de, kendi içinde ayrılan birden fazla modeller mevcuttur. Konik dişli redüktör ve Planet redüktörleri bunlardan birkaç tanesidir.

Konik dişli redüktör tek kademeli konik dişli olan, çift olarak (ayna ve mahruti) ile farklı kademeler arasında kademeli temasa sahip helisel dişlilere sahip olan redüktör çeşididir. Genellikle giriş ve çıkış mili 90 derecelik açının talep edildiği alanlarda kullanılmaktadır. Helisel Konik dişli redüktörler, sonsuz dişli redüktörlerin fonksiyon olarak yeterli gelmediği alanlarda kullanılırlar. Yüksek tork gerektiren ve enerji harcamasına dikkat edilmesi lazım gelen uygulamalar sırasında, verim sağlamasına avantaj sağlayan konik serisi redüktörler, sonsuz dişli redüktörler yerine tercih edilirler.

Standart üretim sağlanan konik dişli redüktörler, delik milli flanşlı- mil çıkış flanşlı- delik milli olarak üretilmektedir. Bununla beraber, çıkışta yer alan kamanın yeterli gelmediği (sürekli dur-kalk yapılan, darbeli ve sert çalışma işlemi yapılan alanlar) için çıkış mili bilezikli olan konik dişli redüktör üretimi yapılmaktadır. Ayrıca sıkma bilezik çalışması aracılığı ile montaj ve demontaj işlemleri de kolaylıkla yapılabilir. 

Helisel Dişli Redüktör Fiyatları

Helisel dişli redüktör seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Redüktör konusunda araştırma yaparak ürün satın alacağınız firmayı bulmaya çalışırken, sadece fiyat baz alarak ürün tercihi yapmanız uzun vadede garanti için doğru olmaz. Geçmiş müşterilerinden memnuniyet geri bildirimi alan firmaları tercih ettiğinizde, uzun seneler boyu problem çıkarmadan çalışabilen ürünlere sahip olabilirsiniz. Sağlıklı alışveriş için firmayı seçtikten sonra, fiyat ve üretim aşamasında kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgi almalısınız.

Helisel dişli redüktör alırken, tecrübesi uzun yıllara dayanan ve işin ehli uzman ekibiyle müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesini üst düzeyde tutmayı hedefleyen Eksen Redüktörü seçmek yararınıza olacaktır. Uygun fiyata, nitelikli ürün satışa sunan Eksen Redüktör’den aldığınız ürünleri uzun yıllar ve sorunsuz şekilde farklı alanlarda kullanabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!