Eksen Redüktör
Bizi Ara

Hücreli Vantilatörler

Hücreli fanlar olarak da bilinen hücreli vantilatörler özellikle geniş ortamlarda iklimlendirmeyi standartlar halinde sağlamak için kullanılan iklimlendirme makinalarıdır. Hücreli vantilatörler genellikle alüminyum profillerden oluşturulmuş ve her türlü gaz, ısı ve ses gibi sızdırmalarından izole edilmiş bir kabin içine kurulmuş seyrek kanatlı yada sık kanatlı vantilatörlerdir. 

Hücreli Vantilatörlerin Kullanım Alanları

Özellikle toplu yaşam alanlarına taze hava sağlamak ve dış hava şartlarının önüne geçmek istenen alanlarda hücreli vantilatörler kullanılır.  Bu kullanım alanlarından en başında alışveriş merkezleri, hastaneler, devlet binaları, bankalar, okullar, toplantı salonları, yemekhaneler, yurtlar, oteller, üniversite binalar, çalışma ofisleri ve iş merkezleri gelmektedir.

Hücreli vantilatörler genellikle alüminyum profil ve saçlardan üretilmiş bir kutunun içinde muhafaza edilirler. Hücreli vantilatörlerin motor ve kanatlarının bulunduğu bu kafesin çevresi tamamen cam yünü kullanılarak izole edilir. Bu yüzden bu vantilatörler sinema salonları, kütüphaneler ve tiyatro salonu gibi sessiz bir iklimlendirme istenen ortamlar için de tercih edilmektedir.

Hücreli Vantilatörlerin Avantajları

Ev tipi vantilatörlerden hücreli vantilatörlere kadar hemen hemen bütün iklimlendirme cihazları belirli sayıda kanat yada pervanelerin hareket etmesiyle oluşan havanın ortama salınması mantığıyla çalışırlar. Bu çalışma süresince hareket eden cihazın ünitelerinden belli bir oranda ses gelmektedir. Bu sesi en aza indiren iklimlendirme cihazları hücreli vantilatörlerdir.

Hücreli vantilatörler diğer vantilatör türlerinden daha iyi izole edildikleri için harcadıkları elektrik miktarına göre daha çok istenen sonuç vermektedir. Bu da hücreli vantilatörlerin daha verimli olduğu anlamına gelmektedir.

Alışveriş merkez, hastane, okul ve plazalar gibi büyük alanların ısıtılması ve soğutulması için en uygun cihazlardır. Ortamın metrekaresine göre ihtiyaç duyulan vantilatör sayısı belirlenir ve monte edilir. Böylece ortamın her yerinde standart hava sıcaklığı elde edilmiş olur.

Hücreli vantilatörlerin herhangi bir arıza ya da bakım esnasında sökülmesi ve tekrar monte edilmesi çok kolaydır. Tüm bu işlemler için herhangi bir duvar tadilatı gerekmez. Dolayısıyla herhangi bir olumsuz duruma çözüm bulmak çok kısa sürede olur.

İzole edilmiş yapıları sayesinde hücreli vantilatörler, sessiz ve verimli bir ısıtma, soğutma  ve havalandırma imkanı sağlar.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!