Eksen Redüktör
Bizi Ara

Lobe Pompa

Lobe pompa, katı parçaları olan ve yüksek viskoziteli kullanılan akışkan sıvılar ile maddeler arası transferi sağlayan cihazlardır. İşlem sırasında kullanılan maddenin yapısını bozmadan, pozitif deplasmanlı olarak üretilen dişli pompalardır. Bu ürünlerin diğer ismi de loblu pompalardır. Gıda sektöründe ve ilaç sektöründe sık tercih edilen bu pompalar, daima hijyenik olmak zorundadır. Bu nedenle Eksen Redüktör’ün üretimini kendi bünyesinde nitelikli malzemeler kullanarak sağlamış olduğu loblu pompalar, FDA onaylı ve tescilli olarak satışa sunulmaktadır.

Yüksek viskoziteli akışkanların transferinde aktif olarak kullanılan lobe pompaları, esasen birbiriyle teması olmayan bir koruma altında, aynı anda dönen iki lob motorundan oluşur. Loblu pompalar, kullanım sağlayacağı alanın uygulama ihtiyacını karşılayacak kapasitede, müşterinin yönlendirmeleri dikkate alınarak, özel tasarlanır.

Lob pompaların fonksiyonel olarak sağladığı birden fazla avantaj vardır. Kolay montaj ve bakım imkânı sağlaması, orta-düşük ve yüksek viskoziteli akışkan maddelerin sorunsuz transferini sağlaması bu avantajlardan birkaç tanesidir. Ayrıca yüzeyi hassas, aşındırıcı özelliğe sahip ve yapışkan özellikte ki akışkan maddelerin naklini sorunsuz halledebilmesi, lobe pompaların sağladığı kolaylıklar arasındadır. Ayrıca lobe pompalar sürekli sıvı iletişimi olan cihazlar olduğundan, paslanmaz çelik ve dayanıklı malzemeden üretilirler. 

Lobe Pompa Nedir?

Loblu pompalar akışkanların transferine uygun olarak üretilen, paslanmaz çelik malzemeden üretilen dişli pompa çeşitleridir.

Aisi 316 paslanmaz çelik lobe pompanın gövdesinde motorlar aktif biçimde dönerken, pompanın içinde ki çıkıntılar ve koruma alanı arasında ki tüm boşluk alanlar sıvı ile dolar ve böylelikle verimli pompalama işlemi elde edilir.

Endüstriyel alanda sıklıkla kullanılan ve yüksek verimlilik, hijyen, güvenlik ve alanında kolay temizlenebilme lobe pompa özellikleri arasında dikkat çeken ve pompanın sağladığı avantajlardan. Bu ürün sıklıkla kimya, kâğıt, meşrubat, ilaç sektöründe ve gıda uygulamalarında verim elde etmek için kullanılır.

Lob pompalarda, loblar arası transferin sorunsuzca yapılabilmesi için, lobların teması zamanlayıcı tahrik dişliler yoluyla önlenir. Loblu pompalar diğer pompa modellerine göre temas sağlamadığından ve daha büyük bir pompalama haznesine sahip olduğundan ötürü, katı taneli maddeleri formunu bozmadan transfer edebilir özelliktedir. Pompa hakkında bu sayılan nitelikler, loblu pompanın tercih edilmesinde dair geçerli sebeplerdir.

Pompa içinde transfer aşamasında, kullanılırken donma ihtimali olan maddeler ve prosesin sürekli olarak var olmadığı durumlarda, iç ısı ceketli olarak tasarlanan lob pompalar tasarlanır. Bu şekilde ürünün lob pompa içerisinde donması engellenmiş olur. Lobe pompalar işlevsel ve pratik kullanım amacıyla üretilen makineler olduğundan, salmastra ve motor gibi ana parçalar kolaylıkla değiştirilebilir özellikte üretilir.

Lobe Pompa Çalışma Prensibi

Lobe pompaların çalışma prensibi, pompa miline bağlı durumda ki lobu, motordan almış olduğu hareket sayesinde zamanlayıcı tahrik dişlisi ile beraber ters yönde hareket ettirmektir. Loblar çalışma sırasında birbirine ters yönde hareket ederken, pompanın emme bölümünde hacim de genişler. Ortaya çıkan emme sayesinde, sıvı lobe pompanın içine doğru akar.

Loblar ve cihazın gövdesi arasında git - gel yapan sıvı, basma ağzı kısmına doğru ilerler. İçerde ki sıvı, lobların arasından geçmez. Sonrasında basma ağzında ki loblar iç içe geçer ve bulunan sıvıyı yüksek basınçta birlikte dışarı doğru iterler. Lobe pompasının mili her döndüğünde, pompanın hacmi ile orantılı sıvı transferi sağlıklı biçimde gerçekleşir. Yani, lob pompanın transferini sağlayacağı sıvı miktarı pompanın devri, kapasitesi ve büyüklüğüne bağlıdır.

Lobe Pompa Fiyatları

Lobe pompa hakkında bilgi edinme ve ardından satın alma aşamasında, dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır. Pompa araştırma sırasında sadece fiyatlara ve genel özelliklere bakarak ürün satın almak, uzun vadede hem zamandan hem de bütçeden kaybetmenize yol açabilir. Lobe pompa bakarken, güven veren ve kaliteli materyaller kullanarak uzun ömürlü ürünler ortaya koyan bir firmadan alışveriş yapmalısınız.

Eksen Redüktör müşteri memnuniyetini, alışveriş öncesinde ve sonrasında sağlıklı iletişim kurmayı önemseyen bir firmadır. 20 yıllık deneyimi ve uzman ekibi ile pompa ve lob pompaya dair merak ettiğiniz her konuda size destek olabilecek profesyonel ve köklü bir firmadır. Satın almış olduğunuz ürünlerin sorunsuz şekilde, uzun yıllar boyu kullanılabilmesi fiyattan önce önem vermeniz gereken, ilk kriteriniz olmalıdır.

Eksen Redüktör nitelikli ürünleri sizler için üretip satışa sunarken, fiyatı da minimum seviyede tutmaya özen gösteriyor. Başka bir firmadan daha uygun fiyata bulduğunuz lob pompası, kalite baz alınarak üretim sağlanamadığından, kısa süre zarfında arıza verecektir. Her alana uygun, kullanım koşulları baz alınarak, her ebatta üretim sağlayan Eksen Redüktör, ürünlerini garanti kapsamında kullanıcıya sunuyor.

Satış politikamız, müşteriyi memnun etmek ve uzun vadede kullanılmaya uygun ürünler üretmek olduğundan; lobe pompa hakkında her konu da teknik ekibimizden çekinmeden destek alabilirsiniz. Hangi lob pompayı alacağınıza karar verdikten sonra, dilediğiniz zaman Eksen Redüktör’e ulaşabilir ve uygun fiyatlı lobe pompalarına tek tıkla sahip olabilirsiniz. Eksen Redüktör kaliteli ürün tasarlarken, aynı zamanda bütçenizi de korur.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!