Eksen Redüktör
Bizi Ara

Motor Redüktör Seçimi

İşletme sırasında redüktörün sorun yaratmaması ve işlevsel bir şekilde çalışabilmesi için doğru seçim yapılması gerekmektedir. Motor redüktör seçimi doğru şekilde yapıldığı zaman ürünlerden daha yüksek verimlilik alınabilmektedir. Redüktör siparişi vereceğiniz zaman ya da yeni bir redüktör satın alacağınız zaman redüktöre ait olan teknik bilgilerin de bilinmesi gerekmektedir.

Redüktör seçiminde redüktörün temel değerleri, motorun cinsi ve özellikleri, bağlanacağı iş makinesinin cinsi ve özellikleri, işletme koşulları, çevre koşulları ve soğutma olanakları göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda mekanik kontrol, termal kontrol ve redüktör mili üzerine gelebilecek olan radyal ve eksenel yük kontrolleri de değerlendirme altına alınmalıdır.

Mekanik kontroller makinanın çalışma şartlarının belirlenmesinden sonra ortaya çıkartılır. Bunlar günlük çalışma süresi, saatteki start ve stop sayısı ve makineden gelecek olan yükün hangi yük sınıfı içerisinde olduğunun belirlenmesi şeklindedir. Günlük çalışma süreleri kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir. Redüktörün çalışması esnasında dişlilerde, rulmanlarda, keçelerdeki sürtünmelerden dolayı yağ ve yağ çalkantılarından kayıplar meydana gelebilir.

Motor Redüktörü Firmaları

Kayıp enerjinin büyük kısmı ve hatta çoğu zaman tamamı ısı enerjisine dönüşmektedir. Redüktör gövdesi üzerinden ortama bu ısının bir miktarı atılmaktadır. Geri kalan ısı enerjisi ise gövde üzerinden atılamaz. Bu durum redüktörün ısınmasına sebep olabilir. Isı enerjisi belirli bir değerin üzerinde olursa yağın aşırı ısınması meydana gelebilir.

Motor redüktörlerini seçerken firma tercihlerinize de dikkat etmelisiniz. Müşterileri tarafından olumlu geri dönüşler alan firmaları tercih etmeniz daha uzun ömürlü ürünlere sahip olabilmenize imkan tanır. Motor redüktör fiyatları da seçim esnasında dikkat edilmesi gereken diğer önemli ayrıntılar arasındadır. Fakat seçim esnasında sadece fiyatlara bakarak hareket edilmemesi gerekir.

Fiyatlandırmalar ile birlikte firmanın size sunduğu ürünlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına ve aynı zamanda çevre dostu olarak üretilmiş olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Motor redüktörleri uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Her biri farklı kullanım alanına sahip olan motor redüktörleri ek bir bakım veya onarım ihtiyacı hissetmeden kullanabileceğiniz ürünler arasındadır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!