Eksen Redüktör
Bizi Ara

Motorlu Redüktör Fiyatları

Sanayi işletmeleri anlık ihtiyaçlarını karşılamak adına motorlu redüktör fiyatları konusunda zaman kaybetmeden araştırmalara başlarlar. Bu ürünler çok yüksek fiyatlarla satılan ürünler değildir. Son derece uygun şartlarda satışı gerçekleşir. Ancak satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı etmenler yer alır.

Doğru ürünlerin, doğru fiyatlarla satın alabilmesi için hem motorlu redüktör tanımının hem de satın alırken dikkat edilmesi gereken etmenlerin bilinmesi gerekir.

Motorlu Redüktör Nedir?

Sanayilerde yer alan işletmeler her zaman motorlu redüktör ya da redüktörlü motor tabirlerine alışkındır. Aslına bakıldığında her ikisi de aynı anlama gelir ve tek bir ürün için kullanılır. Tercih edilen motorlarda redüktör de yer alıyorsa bu motorlar redüktörlü motor olarak isimlendirilir. Hız ve beygir gücünün düşürülüp yüksek tork elde edilmesi istenen alanlarda kullanılmaktadır. Motorlu redüktör nedir hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bir önceki makalemize göz atabilirsiniz.

Motorlu Redüktör Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Motorlu redüktör alırken dikkat edilmesi gereken çok sayıda etmen vardır. Bu etmenlerden bazıları fiziksel özelliklerdir ve yalnızca kullanım alanına uygunluğunu etkiler. Bazıları ise motorlara ekstra özellikler katacağından fiyatlar üzerinde ciddi etkiler yaratabilir.

Motor Tipinin Etkisi

Motorlu redüktör fiyatları satın alınacak olan motorun tipine göre değişiklik gösterir. Alınacak olan motorlu redüktör mikro, L redüktörlü, silecek ve cam kaldırma, 25 mm, 37 mm ve 42 mm gibi tiplere ayrılmaktadır. Motorun kullanım alanına göre seçimlerin yapılması gerekli olacaktır.

Motorun Voltaj Değeri

Satın alınacak olan motorun çeşidi ne olursa olsun her zaman voltaj değerine bakılması gerekmektedir. Voltaj değerleri motorun birçok farklı özelliği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar. Motorlu redüktörlerde iki farklı voltaj değeri sunulmaktadır. 6 V ve 12 V olmak üzere iki farklı değer arasından seçim yapılması gerekmektedir.

Motorun Devri

Motor devir değeri RPM birimiyle ölçülmekte ve tanımlanmaktadır. Motorlu redüktörlerde 0-100 RPM arasında devre sahip olan ürünler olduğu gibi 1000-6000 arasında RPM değerine sahip olan motorlar da söz konusu olmaktadır. Motorlu redüktör fiyatları bu devir sayısından ciddi şekilde etkilenir. 100-300 RPM değerine sahip olan motorlar en çok tercih edilen ürünlerdir.

Kullanılan Redüktör Tipi

Redüktörler de kendi aralarında farklı tiplere ayrılmaktadır. Ancak motorlu redüktörlerde sonsuz vidalı gibi özelliklere göre ürünler sınıflandırılmamaktadır. Redüktörler üretiminde kullanılan malzemeye göre birbirinden ayrılırlar. Plastik ya da metal redüktörlü motorlar söz konusudur. İşletmeler neredeyse her zaman metal redüktörleri tercih ederler.

Motorlu Redüktörün Mil Çapı

Motorlu redüktörde kullanılan milin çapı son derece önemlidir. Aksi halde kullanılacak alan için uygun olmayan ürünler satın alınır. Redüktörlerin mil çapları 3 mm, 4 mm, 6 mm, 7 mm ve 10 mm. olmak üzere birbirinden ayrılmaktadır. Satın alınmadan önce hangi mil çapı uygunsa belirlenmesi ve yalnızca bu mil çapına sahip olan ürünlerin incelenmesi gerekir.

Enkoder Olup Olmaması

Motorlu redüktörlerde enkoder kullanımı söz konusu olabilir. Enkoder milin dönme sayısını tutan ve bunu sayısal bir değer olarak kullanıcılara sunan kısımlardır. Eğer motorlu redüktörlerde enkoder kullanımı söz konusu ise değerinde artış meydana gelecektir. Ürünlerin büyük bir kısmında bu özel parça bulunmaz. Ancak işletmeler enkoder içeren ürünlere de yönelebilirler.

Markaya Dikkat

Alınacak olan motorlu redüktörlerde her zaman markaya dikkat edilmesi şarttır. Üretici marka motorlu redüktör fiyatları üzerinde direkt olarak etkili olur. Çünkü markaların üretim aşamasında kullandığı malzemeler motorlu redüktörlerin çok daha verimli bir biçimde kullanılmasını sağlamaktadır. Kaliteli markalara yönelen işletmeler her zaman doğru bir hamle yapmış olurlar.

Motorlu Redüktör Nereden Satın Alınır?

Motorlu redüktörleri satın almak isterseniz hiç zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 20 yılı aşan hizmet süremiz ile birlikte her zaman kaliteli redüktörlerin satışını gerçekleştiren firmamız motorlu redüktörlerde de bir numaralı tercih olacaktır.

Motorlu redüktör almadan önce nasıl bir ürüne ihtiyaç duyduğunuzu belirleyerek bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Bu konuda fazla bilgi sahibi değilseniz ekip arkadaşlarımız sizlerin ihtiyacı olan ürünün belirlenmesinde yardımcı olacaktır.

Alınacak olan redüktörlü motora karar verildikten sonra dilediğiniz sayıda ürünü satın alabilirsiniz. Firmamız her zaman güvenilir markalarla çalıştığı için garanti süremiz son derece uzundur. En ufak bir sorunda bizlerle iletişime geçebilir ve sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!