Eksen Redüktör
Bizi Ara

Motorsuz Redüktör

Redüktörler, beygir gücünü ve çalışma hızını düşürürken bir yandan da tork elde etmeye yarayan araçlardır. Birbirinden farklı motor türüne sahip üretilen bu ürünler, kendi içinde de farklı seçeneklere yer verir. Motorlu redüktörler teknoloji ışığında geliştirilmiş olsa da, eski tip motorsuz redüktörler hala aktif şekilde kullanılmaya devam etmektedir.

Genellikle endüstriyel alanlara uygun dizayn edilen motorsuz redüktörler, mil boyları/giriş-çıkış mili ve çapları dâhil olmak üzere verilen ölçülerde, kullanım alanına uygun üretilebilmektedir. Ayrıca talebe göre bazı motorsuz redüktörlere çift giriş ve çift çıkış mili ekleme imkânı da vardır. Motorsuz redüktörler, tasarım itibariyle 90 derece tork gerektiren çalışma koşullarında, yoğun olarak tercih edilmektedirler.

Motorsuz Redüktör Çeşitleri

Genellikle endüstriyel tip redüktörler arasında, yatık tip redüktörler, en zorlu şartlarda kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde üretilmiş ve üst seviye kaliteli malzemeden dizayn edilmiş motorsuz redüktör çeşididir. Tasarlanan yatık tip redüktör ile direkt olarak redüktörü teşvik eden düzenek arasında kendine özgü bağlantı modelleri yer almaktadır. Örnek verilmesi gerektiğinde, hidrolik ve mekanik kaplinler ile beraber zincirler ve kayışlar teşvik edici unsur sayılabilir.

Yatık tip redüktörler de kendi içerisinde YRD, YRE, YRM olarak modellere ayrılır. Bu ayrılma, önem sırasına ve özelliğine göre belirlenmektedir. Buna bağlı olarak yatık tip redüktörlerin motorsuz mil çıkışı direkt olarak YRM serisine aittir.

Bu ürünlerin oldukça kullanışlı ve geniş üretimi sayesinde, müşteriye daima avantaj sağlamaktadır. Geniş gövdeye sahip yatık tip redüktörler, bundan dolayı tahvil oran aralığı da geniş olan ürünlerdir. 

Ayrıca yatık tip redüktörlerin kapağı ve gövdesi dökümlü malzemeden üretilmiştir. En kaliteli döküm malzemesinden faydalanarak tasarlanmış olan bu ürünlerin dişli takımları da nitelikli şekilde taşlanmış ve sağlıklı sertleşme işlemi gerçekleştirilmiştir. Sementasyon çeliği materyal olarak kullanılmış ve itina ile dizaynı tamamlanmıştır.

Sonsuz vidalı redüktörler de, motorsuz redüktörler arasında bilindik ürünlerdendir. İç bölgede yer alan dişli yapının, dikey olarak sürtünürken verimsiz çalışma durumunu en aza indirgemek amacıyla, sonsuz vida çelikten ve çark dişli bronz elemanından yararlanılmaktadır.

En üst düzeyde kaliteli sentetik malzeme kullanılarak üretilen sonsuz vidalı redüktörler, her cepheden bağlanma özelliğine sahip, birlikte çıkış flanşlı ve döndürme kollu olarak, yararlanması amaçlanan her ortama kurulabilmektedir.

Düşük güç kaynağı ile çalışabilen sonsuz vidalı redüktörlerin, 5 değişik modelde ve büyüklükte üretimi sağlanabilmektedir. Korozyon dayanımı ve hafif ebatlarda oluşuyla ilgi çeken bu ürünler, özellikle de gıda sektörü gibi nem oluşma ihtimali yüksek alanlarda kusursuz kullanım konforu sağlamaktadır.

Bu redüktörler genelde standart metalik tonlarda üretilmektedir. Ancak müşteri talebine göre, istenilen renklerde üretimi de mümkündür. Paslanmaz çelik materyalden üretildiği için, dış etkenlerden kaynaklanabilecek olumsuz durumlara karşı fazladan dayanıklılık sağlayabilmektedir.

Bakımı da oldukça kolay sağlanan motorsuz redüktörler, ISO çerçevesinde üretilmiş olup, dayanıklılığı maksimum seviyede olan elemanlardır. Ayrıca endüstriyel alanda sık tercih edilmesiyle bilinmektedir. Bundan dolayı da geniş bir ihtiyaç alanına hitap etmektedir.

Motorsuz Redüktör Fiyatları

Üretim ve ihtiyaç alanına bağlı olarak birbirinden farklı ölçü, model ve tip özelliklerine sahip motorsuz redüktörler, geniş ürün yelpazesi ile her türlü ihtiyaca hitap etmektedir.

Bundan dolayı üretim aşamasında, birbirinden değişik redüktör modelleri yer almaktadır. Standart model motorsuz redüktörler her kesime hitap ederken, müşteri talebine göre özel üretim de sağlanır. Bundan dolayı, ürün fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Projenizin ihtiyaçlarına uygun motorsuz redüktörlere ihtiyacınız varsa size uygun motorsuz redüktör fiyatını almak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Motorsuz Redüktör Nereden Alınır?

Motorsuz redüktörler arasında tercih yapacağınız zaman bazı ayrıntılara dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Öncelikle firma tercihine çok dikkat etmelisiniz. Müşterilerine ilk etapta güven vermeyi ve sonrasında sağlıklı iletişim kurmayı hedefleyen firmamızdan satın alacağınız ürünü uzun yıllar problem çıkarmadan kullanabilirsiniz.

Sonrasında da kullanım aşamasında motorsuz redüktörlerin problem çıkarmadan çalışabilmesi için, doğru ürün seçimi çok önemlidir. Aynı işi yapma potansiyeline sahip birden fazla redüktör seçeneği olabilir. Seçenekler arasında ihtiyaca uygun olan motorsuz redüktör seçerken, ürünün kullanıldığı alan - fiyat - imalat süresi ve montaj kolaylığı gibi maddeler etkin rol oynar.

Eksen Redüktöre ulaşarak farklı fiyat aralığında, isteklerinize yönelik üretim ve çalışma aşaması hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Önceliğimiz müşteri memnuniyeti olduğundan, dilediğiniz zaman bize ulaşabilir ve uygun fiyatlı motorsuz redüktör fırsatlarından hemen yararlanabilirsiniz. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!