Eksen Redüktör
Bizi Ara

Plastik Asit Pompası

Birçok endüstri alanında, su arıtma ve havuz sistemlerinde başta su olmak üzere su taşıma ve dozajlama işlemlerinde kullanılan pompa türlerinde bir tanesi de plastik asit pompalarıdır.

Pompaların çalışma prensiplerinin en temelinde bir sıvıyı bir yerden başka bir yere taşınması için gerekli gücü sağlamak vardır. Pompaların sayesinde birçok akışkanın taşınması hem saf hem de çözelti olarak sağlanabilir. Pompalar kullanım amaçlarına, taşıma güçlerine ve taşınacak maddelerin türüne göre çeşitleri vardır. Bu çeşitlerinden bir tanesi de asidik faaliyetlerde kullanılan asit pompalarıdır. Eğer taşınması gereken likit madde asit yada asitli bir çözelti ise bu asit pompaları ile sağlanır. Asit pompaları arasında değişik kullanım alanlarına uyumlu olduğu için plastik asit pompalar en yaygın pompalardandır.

Plastik Asit Pompasının Özellikleri

Plastik asit pompaları asitli herhangi bir sıvının bulunduğu ortamdan başka bir yere taşınması için yada söz konusu maddenin bir hat içinde sirkülasyon halinde hareketinin istenmesi durumunda kullanılan pompalardır.

Plastik asit pompalarının en önemli özelliği asitli maddelere karşı dayanıklı malzemelerden oluşmasıdır. Aşındırıcı bir özelliği olan asitlerin taşınması için pompa içinde kullanılan malzemelerin bu güce karşı dirençli olması gerekmektedir. Bu yönleriyle asit pompaları diğer pompa türlerinden büyük oranda farklılık gösterir.

Plastik asit pompalarının bir diğer ayırt edici özelliği ise hava ve su sızdırmazlığı konusunda çok güvenilir olmalıdır. Pompa içindeki asitlerin dış hava ile temas etmemesi sistemin sağlıklı çalışması için en önemli şarttır. Asit pompaları sistem içindeki asidin dış hava ile temas etmeden en iyi şekilde taşınmasını sağlar.

Asit Pompasının Kullanım Alanları

Asit pompaları genellikle tehlikeli sayılan endüstri kollarında kullanılan pompa türlerindendir. Bu pompaların hitap ettiği maddeler genellikle aşınmaya neden olan sıvılardır. Bu aşındırıcı sıvıların kullanıldığı hemen hemen her kimyasal işlemde plastik asit pompaları kullanılır.

Plastik asit pompalarının en çok kullanıldığı yerlerden bir tanesi tıbbi ve zirai ilaç üretimidir. İlaçların hammaddesi olarak kullanılan asidik ve ya bazik özellikli maddeler plastik asit pompaları ile taşınır.

Kimyasal sıvı taşıyan tankerlerde de plasit asit pompası kullanılır. Plastik asit pompasının yardımıyla tehlikeli sıvıların nakliyesi kolaylaşır.

Plastik asit pompalarının olmazla olmaz oldukları alanlardan bir tanesi de su arıtma sistemleridir. Gerek büyük çaplı gerekse küçük kapasiteli su arıtma sistemlerinde plastik asit pompalara ihtiyaç duyulur.  Birçok enjeksiyon kalıplarının temizlenmesinde de asit pompaları kullanılır.

Plastik Asit Pompası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Plastik asit pompası alırken dikkat edilmesi gereken en önemli iki şey ürünün kalitesi ve fiyatıdır. Her sektörde olduğu gibi asit pompası sektöründe de yüzlerce ürünü farklı farklı fiyatlarda bulmak mümkündür. Ancak önemli olan en iyi ürünü en uygun fiyata almaktır.

Plastik asit pompası alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da üretici firmanın ürünün arkasında durup durmamasıdır. Herhangi bir tadilat yada tamirat durumunda firmadan dilediğiniz gibi hizmet almalısınız.

Eksen Redüktör olarak müşterilerimizin tüm isteklerini ve ihtiyaçlarını dikkatle dinliyoruz. Müşterilerimiz için en uygun asit pompası çeşidini onlara sunuyoruz. Satış sonrasında da ürünlerimizin her zaman arkasında durarak müşterilerimize destek oluyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!