Eksen Redüktör
Bizi Ara

Redüktör Motor Gücünü Artırır Mı?

Redüktör motorlar, motorlarda devir ve güç ayarını değiştirmeye yarayan özel bir dişli sistemdir. Yapısal anlamda redüktörü tanımlamak gerekirse gövde içerisinde yerleşik olarak yer alan miller, dişli çarklar, yataklar ve benzeri parçalardan oluşan sistemin genel adıdır diyebiliriz. Peki redüktör motor gücünü artırır mı ve seçim esnasında nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Az güç ile yüksek moment elde etmek isterseniz redüktörlerden destek alabilirsiniz. Redüktörler motor gücünü artırabilme özelliğine sahiptir. Yüksek verimlilik için kaynakları sınırlı olan dünyamızda kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde düşük bir maliyet ile yüksek bir verimlilik elde edebilirsiniz.

Redüktör seçiminizi yaparken çıkış devri ve güç gibi önemli parametrelere mutlaka göz atmalısınız. Bu parametreleri belirledikten sonra motorlu, motorsuz, flanşlı, ayaklı, delik milli ve yatak dikey gibi ayrıntıları belirleyerek uygun redüktörü satın alabilirsiniz.

Redüktörlerin hesapları kullanıldıkları alanlara göre farklı boyutlarda yapılmaktadır. Satışı yapılan redüktörler arasında farklı tasarımlara ve kullanım alanlarına sahip olan pek çok farklı çeşit yer almaktadır. Her yandan bağlanabilen tasarımlar, değişebilir gövde sistemi ile montaj kolaylığını ve esnekliğini de size sağlayabilen ürünler arasındadır.

Redüktörler Güvenilir mi?

Redüktörlerin kullanım ömürleri ve işletme emniyeti son derece yüksektir. Bu durum göz ardı edilmemesi gereken avantajlar arasındadır. Bakımı son derece zahmetsiz ve kolay olan redüktörler aynı zamanda zamanınızdan da tasarruf elde edebilmenizi sağlar. Redüktörlerde kayma söz konusu olmamaktadır. Tek bir giriş hızına karşılık çok çeşitli çıkış hızları elde edilmesi mümkündür.

Birbirinden uzak iki elemanı ilişkilendirmek de redüktörler sayesinde daha kolay bir hale gelmektedir. Kesişen ya da paralel millerde çeşitli güç ve devir sayılarında değişik çevrim oranlarında kullanabilme imkanı da sizlere redüktörler sayesinde sunulmaktadır. Bu avantajlara sahip olduğunuz zaman sektörünüzde ön plana çıkmaya başlayabilir ve rekabet ortamındaki yerinizi de sağlama almaya başlayabilirsiniz. Yüksek verimlilik elde edebileceğiniz ürünler aynı zamanda çevresel faktörlere karşı da dayanıklı olarak kullanabileceğiniz ürünler arasında yer almaktadır. Redüktörler ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz Eksen Redüktör ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!