Eksen Redüktör
Bizi Ara

Sonsuz Dişli Redüktör

Elektrik enerjisinin en önemli kullanım alanları arasında aynı zamanda dönme hareketinin sağlanması gelir. Genellikle elektrik motorlarının önemli kullanım alanları arasında aynı zamanda hareket enerjisi elde etmek gelir. Bunun yanında elde edilen hareket enerjisinin değişkenliğinin sağlanması ve yerine göre çözümlerin sağlanması ile birlikte ihtiyaçların karşılanması mümkün olur. Günümüzde bu tür hareket kontrol sorunlarının ortadan kaldırılması amacı ile redüktör denilen yapılar ortaya konulur.

Esas olarak bu tür cihazlar motordan elde edilen devir tork oranını ayarlanması işini yaparlar. Aynı vites kutusunda olduğu gibi devir sayısına bağlı olarak motorun hareketlenmesini esas alan bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması mümkün olur. Günümüzde bu tür uygulamaların dikkate değer ihtiyaçların karşılanması aşamasında önemli artılar bulunur. Dolayısı ile kullanım alanları da buna bağlı olarak genişlemiştir. 

Sonsuz Dişli Redüktör Nedir?

Sonsuz vida ve aynı zamanda bronz dişlilerin kullanıldığı bu tür sistemlerde oluşan dişlilerin birbirine dikey olarak sıralanması ile birlikte 11 farklı tahvil oranının elde edilmesi mümkün olur. Bu tür uygulamalar sayesinde devir tork oranlarının daha nitelikli olarak sağlanması ve ara değerlerin elde edilmesi mümkün olur. Sonsuz serisi redüktörler çeşitli kullanım alanları ile ön plana çıkar.

Güç aktarımı konusunda ihtiyaçların karşılanması amacı ile tercih edilen bu tür sistemlerin kullanılması ile birlikte aynı zamanda devir sayısının oranlı olarak tercih edilmesi mümkün olur. Bunun yanı sıra devir tork oranlarının istenilen seviyelere ulaştırılması için bu tür yöntemlerin uygulanabilir olduğu söylenebilir.

Redüktörler ve Kullanımı

Kullanım alanlarına bakıldığında esas olarak bu tür ürünlerin daha çok ağır cisimlerin hareket ettirilmesi aşamasında tercih edildiği görülür.  Aynı zamanda yüksek ağırlıkta cisimlerin hareket ettirilmesinde gereken tork devir sayısının ortaya konulması aşamasında bu tür çözümlerin ortaya konulması mümkün olur. Redüktörlerin kullanım amacı da tam olarak burada ortaya çıkar. Ağır cisimlerin kaldırılması konusunda aksi olmadıkça %100 etkili çözüm sunarlar.

Günümüzde bu tür sistemlerin devreye girmesi ile birlikte özellikle son dönemde artan sanayi tipi uygulamaların daha fazla tercih edilir sistemleri arasına girer. Bunun yanında bu tür sistemlerin devreye girmesi ile birlikte aranan niteliklerin yanı sıra endüstriyel ihtiyaçların karşılanması mümkün olur. Günümüzde bu tür uygulamaların daha çok sanayi tipi uygulamalarda ön plana çıktığı görülür.

Sonsuz Dişli Redüktörlerin Kullanım Alanları

Kullanım alanları dikkate alındığında ise genellikle çimento uygulamalarında gereken ağır nesnelerin ve ürünlerin taşınması aşamasında tercih edilir. Aynı zamanda bu tür uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte metal işleme ve madencilik alanında ihtiyaç duyulan çözümlerin sağlanması mümkün olur. Bu tür alanların dışında farklı alanların da ön plana çıktığı görülür.

Güç dağıtımı gibi hususların yanı sıra aynı zamanda demiryolu taşımacılığı ve lojistik alanında ihtiyaç duyulan hareket kabiliyetinin artırılması amacı ile de tercih edilir. Günümüzde bu tür sistemlerin kullanım alanları bu tür niteliklere göre değişkenlik gösterebilir.  Yine plastik sanayi uygulamalarında da sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Ağır yük gerektiren uygulamalar için tercih edilir.

Sonsuz Dişli Redüktör Firmamızdan Hizmet Alabilirsiniz

Kullanım alanlarının geniş olduğu sonsuz dişli redüktörleri firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım sağlamak için kalitenin önemini unutmamanızı tavsiye ederiz. Bu mekanizmaların yedek parçalarını da firmamızdan alabilir, herhangi bir konuda uzman elemanlarımıza dilediğiniz zaman danışabilirsiniz. Firmamız ile 7/24 irtibat kurabilir web sitemizden de hizmetlerimizi ve ürünlerimizi görebilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağımızdan emin olabilirsiniz. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!