Eksen Redüktör
Bizi Ara

SUMAK POMPA

algıç pompalar tamamen su içinde çalışacak şekilde tasarlanmış özel pompalardır. Dalgıç pompa belirli metrajda suyun içinde çalışan bir ekipmandır. Yeraltı sularının kullanımını sağlamak ve atık suların tahliyesi için kullanılmaktadırlar. Dalgıç Pompalarda, motor pompa gövdesine bitişik olarak monte edilir. Bu bağlantı yerleri hava ve su geçirmeyecek şekilde izole edilerek sızdırmazlık sağlanmıştır. Herhangi bir dış etkene maruz kalmadan çalışmaları dalgıç pompaların avantajıdır.

Kirli su dalgıç pompa seçimi, derin kuyu dalgıç pompaları, bıçaklı dalgıç pompa ve foseptik dediğimiz pis sularda çalışan dalgıç pompalar olarak çeşitlendirilirler.

Kirli su pompası, kirli su tahliye pompası, katı maddeler ihtiva edebilen evsel, kimyasal ve endüstriyel atık suların tahliyesinde kullanılan, elektrik motoru ve pompası bir parça halinde imal edilmiş, su içinde ve bir kısmı su içinde çalışabilen, bastığı suyun içinde bulanabilecek katı maddelerle tıkanmayan bir makinadır.

Pis su pompası, pis su tahliye pompası, tamamen akışkan içerisinde çalıştıklarından, gürültü ve titreşime neden olmazlar, konforlu kullanım sağlarlar. Ayrıca pompa ve motorun kullanıcı tarafından müdahale edilemeyecek şartlarda bulunması nedeniyle, hatalardan kaynaklanabilecek arızalar oldukça azdır.

Dalgıç pompa seçimi işlemi süresince, sumak pompa markası olarak , yüksek verimli kaliteli sumak pompa  (%70 ve üzerindeki) pompalar göz önüne alınmalıdır. Çünkü, düşük verimin, güç tüketimine olan etkisi daha önemlidir. Pompa seçiminde, tasarım parametrelerinden, debi ve toplam dinamik yükseklik %10 daha büyük alınabilir. Bu durum, pompanın değişen işletme koşullarına uydurulabilirliliği, uzun süre ve kalıcı performansla çalışmasına hizmet edecektir. Büyük debili tesislerde, toplam işletme masrafları, yüksek verimli bir pompanın kullanılmasını zorunlu hale getirmektedir. Ekonomiklik pompa seçiminde her zaman birinci kriter olmalıdır. Pompa tesisinin işletme masrafları ile yatırım masraflarını göz önünde tutmak  işletme için kaliteli pompa oldukça önemlidir.

Kirli Su Dalgıç Pompalar

TANIM

 

 

Monofaze elektrikli, plastik gövdeli, hortum rekorlu ve tesisat bağlantılı, kolay kuruluma uygun, otomatik çalışan, flatörlü, yüksek irtifalı, taşınabilir drenaj dalgıç pompalardır.
50 Hz ve 60 Hz frekanslarında imal edilmektedir.

 

KULLANIM ALANLARI

 

Bu tip pompalar, maksimum 22 m yüksekliğe kadar olan şelale, bodrum, süs havuzu, bina, drenaj çukuru ve birikinti sularda kullanılmakta olup, 6mm’yi geçmeyen partikülleri sorunsuz tahliye etmektedir.

MALZEME ÖZELLİKLERİ

 

 

POMPA GÖVDESİ

:

PPH

ÇARK

:

NORLY

MİL

:

AISI 304 INOX

SIVI BASMA SICAKLIĞI

:

0 - 30 ° C

KORUMA SINIFI

:

IP 68

IZALASYON

:

C.I.F

KABLO UZUNLUĞU

:

10 m.

MEKANİK SALMASTRA

:

SİLİSYUM / SİLİSYUM

 

 

 
Teklif alın veya bize ulaşın alanı!