Eksen Redüktör
Bizi Ara

Vinç Tamburu Tahrik Redüktörleri

Monoblok gövde prensibine uygun şartlar içerisinde üretilen vinç tamburu tahrik redüktörleri, birbirinden farklı niteliklerde üretilmektedir. Üç kademeli olarak üretildiği gibi aynı şekilde helisel dişli türleriyle beraber üretimi tamamlanmaktadır. Monoblok gövde yapısına sahip olan bu redüktörler, gövde eksenlerinde de tek operasyonda birçok şeyi yapabilme kapasitesi sayesinde de imalat hassasiyeti oldukça yüksektir.

Vinç tamburu tahrik redüktörlerinin V serilerine bakıldığında bu redüktörlerin direkt olarak cıvata bağlantılarının gövde üzerinde olduğu gözlemlenir. Bu da tam yeri gövde üzerinde kulaklar olmaktadır. Gövdedeki bu bağlantıların aynı şekilde rijit olduğunu söylemek de bu sayede mümkündür. Buna göre giriş ve çıkış eksenlerinin mümkün olduğunca daha da açık tutulması sağlanmıştır. 

Büyük çaplara sahip tamburlar, yüksek halat ömrü için önemli bir şekilde kullanılır. Bu da vinç tamburu tahrik redüktörlerin performansının daha da artmasını sağlamaktadır. Bir diğer özelliklerinden biri de V serisinde bulunan redüktörlerin çıkış ölçümü yataklama boyu olarak daha uzun ve gövde eni genişliğinde gerçekleşir. Bununla beraber yüksek yataklama boyu, konik masuralı rulmanlarıyla beraber kullanımı da çok yüksek nitelikte sağlanır. Redüktörün radyal yük taşıma kabiliyeti bu değerlerle beraber arttırılmıştır. 

Aynı zamanda redüktör içerisinde kullanılan diş niteliği geniş dişlilerdir. Bu da küçük hacimde daha yüksek ISO – FEM sınıflarını karşılayabilir olmasıyla beraber dökülen gövde ve yüksek kalitede bulunan taşlanmış, sertleştirilmiş sementasyon çeliği sayesinde dişliler kalite kontrol sisteminde devamlılık arz edecek nitelikte kontrol edilir. Bu sayede yüksek kaliteli bir kullanımı beklenir ve en iyi şekilde de kullanım hedeflenmiş olur.

Benzer şekilde çıkış milleri DIN 5480’e göre daha farklı ölçüsü bulunan çoklu kamalı üretimlerinde de müşteri isteklerine uygun şekilde Eksen Redüktör tarafından destek, bilgi alabiliyorsunuz. Hem çift hem de tek devirli şekilde müşteri taleplerine uygun olarak üretimler sağlanmakta olup birbirinden farklı ölçülerde de çoklu kamalı olarak üretim gerçekleştirilir. Bunlarla beraber frenli motorlarla kullanım sağlandığı gibi beş gövde büyüklüğüne sahip olan V serisi redüktörler tercih edilir. V serisiredüktörler aynı zamanda 0,5 – 50 aralığında da tonajları da kullanılarak en iyi şekilde sağlanmaktadır.

Vinç Tamburu Tahrik Redüktör Özellikleri

Eksen Redüktör tarafından üretilen vinç tamburu tahrik redüktör özelliklerine bakıldığında, monoblok gövde tasarıma sahip olmasıyla bilinir. Bunlarla beraber 5 farklı büyüklükte üretildiği gibi müşteri taleplerine göre hangisi istenirse en iyi şekilde sağlanmaktadır. 

Ek olarak geniş devir aralığı bulunan bu redüktörlerin 0,5 – 50 tonaj aralığında olmasıyla beraber kullanım alanına ve müşteri taleplerine uygun şekilde üretimi de tamamlanır. Hem tek hem de çift devire sahip olan vinç tamburu tahrik redüktröler frenli motorlara sahiptir. Bu sayede çift veya tek devir şekilde olarak frenli sisteme sahip motorlarda rahat şekilde de kullanım imkanını sağlamış olur. 

Farklı ölçüler olmak üzere çıkış mili DIN 5480’de birbirinden farklı çıkış millerine sahiptir ve GGG40 sfero döküm gövdesi bu redüktör türlerinde bulunmaktadır. Sektöre özel bağlantı şekliyle beraber elektrik panosunda da direkt olarak redüktör üzerine bağlanabilme imkanını sizlere sağlamaktadır. 

İhtiyaçlar doğrultusunda Eksen Redüktör ile görüşerek projelerinize uygun en iyi şekilde bu tahrik redüktörlerinden yaptırmanız mümkündür. Farklı montaj pozisyonlarına uygun olarak avantajı bulunduğu için çok rahat şekilde ihtiyaçlarınızı geniş anlamda karşılar özelliğe sahiptir. Bunlarla beraber tambur bağlantı flanşı, özel keçe çözümleriyle beraber günümüz şartları içerisinde de manuel kollu frenleriyle son derece hassas ve son derece önemli bir seviyede kullanım imkanını dilediğiniz biçimde ürettirerek bu redüktörleri kullanabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!