Eksen Redüktör
Bizi Ara

Voltmotor

Elektrik enerjisini mekanik enerjiye dönüştürmeyi başaran ürünler elektrik motoru olarak isimlendirilmektedir. Aklınıza dahi gelmeyecek birçok farklı alanda elektrik motorlarının yeteneklerinden fayda sağlanır.

Elektrik motorları stator ve rotor olarak isimlendirilen ana parçalardan oluşmaktadır. Tabi ki bunlara ek olarak çok sayıda parça yer alır. Üretilen parçalar ne kadar kusursuz bir uyum içerisinde çalışırsa alınacak olan verim de o kadar yüksek seviyede olacaktır.

Elektrik motoru satın alacak olan kişiler için farklı marka ve model seçenekleri yer alır. Çok uzun süredir elektrik motoru üreten Voltmotor yapılabilecek en iyi tercihtir. Ülkemizdeki elektrik motor üreticilerinden birçok yönden ayrılan bu marka sanayi kuruluşlarının bir numaralı tercihi olarak gösterilebilir.

Volt Elektrik Motor Çeşitleri Nelerdir?

Uluslararası pazardaki başarıları ile ismini kısa sürede duyurmayı başaran Voltmotor tek bir çeşit ürün imal etmez. Kullanım alanlarına ve sunduğu hizmetlere göre değişen çok sayıda farklı elektrik motor üretimi söz konusudur.

Volt motor tarafından üretimi yapılan elektrik motorları;

  • 1 fazlı asenkron motorlar,
  • 3 fazlı asenkron motorlar,
  • Özel motorlar, olmak üzere üç ana grupta incelenmektedir.

Elektrik motoru satın alırken Volt Motor markasını tercih eden kişiler sunulan farklı seçenekler arasından seçim yapmak zorunda olacaktır. Üretilen motorların birbirlerinden daha iyi olduğunu söylemek mümkün olmaz. Yalnızca kullanım alanı ve ihtiyaçlara göre daha uygun olan bir motordan bahsedilebilir.

1 Fazlı Asenkron Motorlar ve Özellikleri

1 fazlı asenkron motorlar ile 3 fazlı asenkron motorların ana parçalarında bir değişiklik söz konusu değildir. Her iki motor türünde de stator ve rotor olmak üzere iki ana parça yer almaktadır. Stator olarak isimlendirilen parça motorun sabit parçasıdır. Yapısında stator çekirdeği ve alan sargıları yer alır. 1 fazlı asenkron motorlarda ana ve yardımcı sargı olmak üzere 2 farklı sargı yer alır.

1 fazlı asenkron motorlar doğrudan şebekeden yol verilerek kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra standart bir motor yapısına sahiptir. Kullanımı için şebekelerin 50 Hz ya da 60 Hz değerine sahip olması gerekir. Aksi halde direkt olarak bağlanıp kullanımı mümkün olmaz. 220 V konut şebekelerinden beslenerek kullanımı mümkündür.

3 Fazlı Asenkron Motorlar ve Özellikleri

3 fazlı asenkron motorların stator olarak isimlendirilen bölümlerinde her 3 faz için birer adet farklı sargı yer almaktadır. Bu özelliği 1 fazlı modeller arasındaki en ciddi farktır. Voltmotor tarafından üretilen motorun ismi de bu faz sayısından gelir.

3 fazlı motorlar da doğrudan şebekeye bağlanma özelliğine sahiptir. Aynı şekilde 50 ya da 60 Hz değerleri olduğu sürece bu özelliği kullanılabilir. 1 fazlı motorlara göre en önemli avantajı hız kontrolü için hız sürücüsü ile beslenerek kullanılabilmesidir. Hem vektörel hem de skaler kontrol için uygun bir elektrik motor türüdür.

Kalkış akımının kısıtlanması için üçgen, yıldız kalkışa ya da yumuşak yol verici şeklinde kullanıma uygun ürünlerdir.

Özel Motorlar ve Özellikleri

Mükemmellik yolculuğunu hedefleyen ve her zaman daha mükemmel motorlar üretmeye çalışan Voltmotor 1 ya da 3 fazlı motorlara ekstra özellikler ekleyebilmektedir. Motorların çok daha kullanışlı olması ve veriminin yükselmesi için küçük dokunuşlar yapılır.

Kullanım alanında çeşitli avantaj sunabilmesi için farklı bir tarzda üretilen motorlar özel motor olarak isimlendirilmektedir. Volt elektrik motor bünyesinde üretilen 7 farklı özel motor yer almaktadır. Bu özel motorlar;

  • Kompresör motoru,
  • Duman tahliye motoru,
  • Süt sağma motoru,
  • Endüstriyel fırın motoru,
  • Endüstriyel çamaşır makinesi motoru,
  • Fan motoru,
  • Otomatik kapı motoru, şeklinde sıralanmaktadır.

Volt Motorların Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Elektrik motoru almayı düşünen kişiler araştırmalarını yaptıklarında en iyi seçeneğin Volt Motor olacağını göreceklerdir. Birçok kişi bu markadan alışveriş yapılmasını önerirken bunu geçmişteki tecrübelerine bağlar.

Volt motorun bu kadar popüler olmasındaki ilk etmen kurumsal yapısı ve sunduğu güven ortamıdır. Son derece profesyonel bir şekilde çalışan firma 500’ü aşkın kişiye iş imkânı sunar. Her zaman üretim ve teslimat konularında verilen sözü tutan dürüst bir firmadır.

Müşteri odaklı çalışan firmalardan bir tanesidir. Diğer elektrikli motor üreticilerinden bu özelliği ile de ayrılır. Birçok firma müşterilerin fikirleri ya da ihtiyaçlarından çok kendi ürünlerine yönelen ve kendine göre en iyi motoru üretmeye çalışan markalardır.

Volt Elektrik Motoru Nasıl Satın Alınır?

Voltmotor satın almak isteyen kişiler hiç zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçebilmektedir. 20 yıldır redüktör üretimi yapan firmamız Türkiye’nin en büyük elektrik motor üreticisi olan Volt Motor ile de önemli bir iş ortağıdır.

Voltmotor ürünlerinin resmi satıcılarından olan firmamız her zaman en uygun fiyatlarla ürünlerin satışlarını gerçekleştirir. Firmamız ile telefon numaralarımızdan iletişime geçebileceğiniz gibi satış ofislerimize gelerek de taleplerinizi iletebilirsiniz.

Satın alacağınız motor türünü belirtmeniz yeterli olur. Sonrasında ihtiyacınız varsa redüktörler ya da farklı motor parçaları da listeye eklenip alışverişler tamamlanır

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!