Eksen Redüktör
Bizi Ara

Yön Değiştirici Redüktör

Yön değiştirici redüktörler güç aktarma sistemlerinin vazgeçilmez elemanlarından bir tanesidir. Bu redüktörler farklı boyutlara sahip olan ve kolay monte edilebilen ürünlerdir. Yön değiştirici redüktör hareketin farklı bir eksene aktarılması amacıyla kullanılan ürünler olarak tanımlanmaktadır.

Farklı bir eksene güç aktarma işlevini gerçekleştiren bu parçalar farklı çeşitlerde üretilirler. Piyasada bulunan yön değiştirici redüktörler;

  • Alüminyum gövde yön değiştirici,
  • Pik gövde yön değiştirici, olmak üzere ikiye ayrılır.

Alüminyum gövdeye sahip olan yön değiştiriciler düşük tork değerine sahip olan sistemlerde tercih edilmektedir. Pik gövde değiştiriciler ise daha çok yüksek tork değerindeki sistemlerde kullanılan ürünlerdir.

Alüminyum gövde yön değiştirici redüktörlerde tork aralığı 3 ila 65 Nm arasında değişiklik gösterir. Mil çap aralığı ise 8 ile 25 Nm aralığındadır. Tork aralığı pik gövde yön değiştiriciler için 90 ile 461 Nm aralığında değişir. Mil çap aralığı da 24 ile 38 Nm aralığında olur.

Yön değiştiricilerin güç aktarma sistemlerinde kullanılmasının sebebi;

  • Bir eksenden 90° açıyla başka bir eksene hareketin iletilmesi,
  • Tek bir merkezden çoklu noktalara senkron hareketin sağlanması,
  • Aynı devrin korunarak başka eksene aktarılması, şeklinde sıralanabilmektedir.

Yön Değiştirici Redüktörlerde En İyi Fiyatlar

Türkiye’nin en büyük redüktör üreticisi ve satıcısı olan Eksen Redüktör, birçok sistemin vazgeçilmezi olan yön değiştirici redüktörlerin de üretimini gerçekleştirmektedir. Her zaman üstün kalite ile üretilen ve uzun süre garanti sunulan bu ürünler çok uygun fiyatlarla sizlere ulaştırılmaktadır.

Eksen Redüktör üretimden direkt olarak halka satış işlemini gerçekleştirdiği için aracı firmalara ödeme yapmanıza gerek olmaz. Ürünlerinizi direkt olarak bizlerden satın alabilir ve minimum seviyede harcama ile yüksek kalite redüktörlere kavuşabilirsiniz. Yön değiştirici redüktör fiyat konusunda en iyi şartları sağlamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!