Eksen Redüktör
Bizi Ara

Yüksek Kaliteli Redüktör Motorlar

Redüktörlerin motor içerisine homojen bir şekilde eklenmesinin ardından redüktör motorlar elde edilmektedir. İlk etapta motorlar ve redüktörler ayrı bir şekilde üretilir ve sonrasında bir araya getirilerek bu kullanışlı ürünler elde edilir. Üretilen elektik motorları redüktörler olmadan da çalışabilecektir.

Elektrik motorlarının tork açısından yetersiz kaldığı durumlarda redüktörler devreye girer. Çok fazla güce ihtiyaç duyulan uygulamalarda kullanılmaktadır. Böylesine önemli işlerde sorun yaşamamak adına yüksek kaliteli redüktör motorlar tercih edilmelidir.

Redüktör motorların yüksek kaliteli olarak nitelendirilmesi için hem motorun hem de redüktörün kaliteli olması gerekir. Kullanım alanına uygun bir yapıda olmayan motorların kaliteli olarak nitelendirilmesi de çok mümkün olmaz. Bu doğrultuda alışverişlerin çok dikkatli bir biçimde yapılması gerekecektir.

Yüksek Kaliteli Redüktör Motorlar Alınırken Hangi Değerlere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yüksek kalitede redüktörlü motorlar satın alınacağı doğru ürünlerin satın alınması gerekir. Aksi halde hem işler yarım kalacak hem de redüktörlü motorların kullanımı için uygun alanlar bulunamayacaktır. Kaliteli motorları almadan belli başlı değerlere dikkat edilmesi gerekir.

Redüktörün Temel Değerleri

Redüktörlü motorların sahip oldukları belli başlı temel değerler bulunur. Bu değerler ürünlerin yeterliliği konusunda bilgi sahibi olma imkânı verecektir. Redüktörün taşıması istenen güç, giriş ve çıkış devri, çevrim oranı, redüktör tipleri ve millerin konumu satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken temel değerlerdir.

Motorun Cinsi ve Özellikleri

Redüktör motorlar satın alınırken kullanılan redüktörden emin olunduktan sonra motor incelemeye alınır. Satın almadan önce motorun gücüne bakılması şarttır. Gereğinden düşük bir güç üreten motor alınırsa işler başarıyla tamamlanamaz. Motor yüksek güç üretiyorsa da bu durumda ekonomik açıdan zorluklar yaşanacaktır. Mümkün olan optimum değerlerdeki motorun tercih edilmesi gerekir.

Redüktör Motorun Kullanılacağı İş Makinası

Redüktör motorlar satın alınırken kullanılacağı iş makinasına bağlı olarak çok farklı ürünler karşınıza çıkabilir. Vinç, mikser, taşıyıcı ya da kırıcı gibi iş makinelerinin hangisinde bu motorları kullanacaksanız ona uygun bir ürün almanız gerekmektedir. Bazısında konik redüktörlü motorlar tercih edilirken bazılarında planet redüktör ya da helisel dişli redüktörler tercih edilmektedir.

İşletmenin Sahip Olduğu Koşullar

Alınacak olan redüktör motora karar vermeden önce işletmenin koşulları iyi bir şekilde analiz edilmelidir. İşletmede aralıksız olarak kaç saat çalışıldığı, 1 saatlik dilimdeki duruş-kalkış sayıları ve yük altında kalınan süre gibi değerler motor seçiminde önemlidir. Satın alınacak olan motor işletmenin ortaya çıkardığı bu koşullara uymuyorsa verimli olması beklenemez.

Çevre Koşulları

Redüktörlerin çalışacağı alanın koşulları da önem arz eder. Çalışılan ortamın sıcaklığı, kapalı ya da açık olması veya etrafta yanıcı bir maddenin olup olmaması etkilidir. Bazı redüktör motorlar patlama engelleyici özelliğe sahiptirler. Etrafta yanıcı maddeler varsa kesinlikle bu özelliğe sahip olan motorların tercih edilmesi gerekli olacaktır.

Yüksek Kaliteli Redüktör Motor Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Satın alınacak olan redüktör motorlar eğer yüksek kaliteye sahip olursa bunun avantajları daha ilk dakikadan kullanılmaya başlanacaktır. Kalite için ödenen ek ücretler hemen etkisini gösterir ve birçok yönden kullanıcılarına avantaj sunar.

Karşılaşılan ilk avantaj montaj kolaylığıdır. Henüz motorlar çalışmamasına rağmen çok kolay bir şekilde montaj edilebilmesi avantaj olarak karşınıza çıkar. İstenilen iş makinesine montajı gerçekleşebilecektir. Karmaşık bir yapısı olmadığından herkes bu montajı kolayca yapabilir.

Yüksek kalitedeki redüktör motorların bakım masrafları çok daha düşük seviyede olacaktır. Motorun içerisinde yer alan çıkış mili ya da diğer parçalar her zaman daha uzun ömürlüdür. Belirli zaman aralıklarıyla bakım yapılması gerekse de bu aralık oldukça geniş olur. Kalitesiz ürünler sıklıkla bakım gerektirir ve buna rağmen kısa süre sonra kullanılamaz hale gelir.

Redüktörlü motorlar eğer kaliteli üreticilerden alınırsa son derece düşük ses düzeyi ile hizmetlerine devam edecektir. Bilindiği üzere ağır hizmet gerektiren işlerde kullanılan iş makinaları oldukça sesli bir şekilde çalışmaktadır. Bu da çeşitli meslek hastalıklarına yol açar.

Kaliteli ürünler her zaman çok daha az güç tüketecektir. Elektrik motoru oldukları için bu motorlara elektrik enerjisi sağlanması gerekir. Özelliklerine göre direkt olarak şebekeye bağlanırlar. Çalışma dönemlerinde düzenli olarak elektrik harcalar ve sonucunda çok yüksek faturalar gelebilir. Ancak kaliteli ürünler bu konuda da doğru bir adres olacaktır.

Yüksek Kaliteli Redüktör Motor Nasıl Satın Alınır?

Yüksek kaliteli redüktör motor satın almanız için hem motor hem de redüktör satışı gerçekleştiren bir adres bulmanız gerekmektedir. Eksen redüktör, sizler için harika motorların satışını gerçekleştirirken redüktörlerin hem üretim hem de satış hizmetini sağlamaktadır.

Firmamızda satışa sunulan elektrik motorları Volt, GAMAK, ELK Motor, Kormas ya da Miksan markadır. Tamamı kendisini kanıtlamış ve kalitesi ile bugünkü konumlarına gelmiş olan markaların motorlarını firmamızdan satın alabilirsiniz.

Redüktörler ise her zaman Eksen Redüktör güvencesi ile sizlere ulaştırılmaktadır. Harika motorlar ile bir araya gelen redüktörler uyum içinde çalışarak ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamaktadır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!